Dom w zabudowie bliźniaczej

Dom w zabudowie bliźniaczej

Domy jednorodzinne wykonane w zabudowie bliźniaczej to bardzo oryginalny pomysł. Są one przestronne i ekonomiczne a poza tym buduje się je na osiedlach gdzie infrastruktura jest na najwyższym poziomie. To znaczy droga wewnętrzna- osiedlowa wykonana jest z kostki brukowej, całość wraz z ogrodzeniem i podjazdami jest bardzo estetycznie urządzona.

Jeżeli chcemy zamieszkać w tego rodzaju domu można obejrzeć wizualizacje lub gotowe domy. Zawsze lepiej wybrać to drugie wyjście i udać się na miejsce gdyż rzut oka na gotowe mieszkanie pozwoli wyłapać ewentualne mankamenty oraz obejrzeć dokładność wykonania. Wiele urozmaiceń i unowocześnień nie koniecznie może przypaść do gustu osobie zainteresowanej.

Najczęściej domki są dwupoziomowe z kotłownią, pralnią dużym salonem oraz zagospodarowanym poddaszem

W zależności od inwestora można kupić dom w wykonanymi panelami podłogowymi, pomalowanymi ścianami oraz glazurą kuchenną. Oczywiście każdy z nas ma inny gust dlatego inwestorzy oferują możliwość wyboru materiałów wykończeniowych za dodatkową opłatą. Bardzo popularne są także kominki, które także można zamówić do swojego wymarzonego domu. Domy w zabudowie bliźniaczej wykonuje się według ściśle określonych standardów.

Dachy pokrywa dachówka ceramiczna, okna są bardzo estetycznie wykonane i posiadają zewnętrzne rolety, poza tym domy te stają się coraz bardziej energooszczędne. Elewacje domków są dostosowywane do otoczenia i bywają nieraz bardzo kolorowe i trwałe bo wykonane z klinkieru.

Projekty domów jednorodzinnych są dopasowywane do przyszłych użytkowników

Ich atutem jest to, że kupujący staje się posiadaczem niewielkiej działki a czasami także garażu- co jest znacznie lepsze niż trzymanie samochodu pod chmurką cały rok. Niektóre osiedla w zabudowie bliźniaczej znajdują się w pięknej okolicy z dala od zgiełku miasta, tam gdzie można wypoczywać i nacieszyć oko wspaniałą zielenią.

Nie muszą to być duże osiedla czasami jest to tylko 30-40 domów. Bywa i tak, że tam gdzie jest gęsta zabudowa inwestorzy obniżają cenę za zakup domu. Dla osób lubiących, ciszę spokój i pragnących przestrzeni nie jest to może zbyt pocieszające, natomiast dla mniej wymagających może się to okazać całkiem kusząca propozycja.

Kupując taki domek jednorodzinny znajdujący się na osiedlu musimy brać pod uwagę lokalizację, wielkość mieszkania oraz jakość wykonania. Ceny mieszkań znajdujących się blisko centrum dużych miast wahają się od 5 do nawet 6 tysięcy za metr kwadratowy. Cena obejmuje działkę oraz dostęp do drogi osiedlowej.

  • Prev Post
  • Next Post